Viskas apie pirtį ir sportas pirtyje

Viskas apie pirtį

Pirtį galima pavadint vienų iš geriausių žmogų išradimų ir šiame straipsnyje jus sužinosite viskas apie pirtį. Dideli temperatūros pokyčiai priverčia dirbti beveik visus žmogaus organus intensyvių režimų. Aukštos temperatūros veda prie išprakaitos, šlapimo rūgšties, pieno rūgšties, natrio chlorido ir kitų medžiagų išvedimą. Jei mes vanosimės po sunkias treniruotes, tai padės mums sumažinti raumenų skausmą. Pastebėtina, kad prakaitas kai jis išsiskiria treniruotes ar pirčių metų turi skirtingą cheminę sudėtį.

Iš kitos puses, pirtis – tai aušinimas. Dėl jo, kaip metabolizmas tampa intensyvesnis, tačiau tai jau taikomą kitiems kūno organams. Siekdamas atkurti senąją kūno temperatūrą organizmas veikia aktyviau ir energingiau, kas labiau veikia kepenims. Per ši procesą, aktyviai dalyvauja raumenys. Pasirodo, kad kaitos aštrūs temperatūros pokyčiai organizme stimuliuoja medžiagų apykaitą. Kai organizme pašalinama kenksmingi medžiagai, tai turi teigiamą poveikį žmogaus nervų sistemai, jis nurimsta ir atsipalaiduoja. Tai turi įtakos endokrininei sistemai, vidaus sekrecijos liaukos dirba intensyviai, atkuriama iki normos skydliaukė. Mūsų protėviai rado puiki priemonė pavojingų atliekų šalinimui iš kūno.

Aišku pirtyje galima ir sportuoti, arba užsiimti ivairiu sportu, naudojanti mma pirštines, bet ar to reikia – čia jau kitas klausymas 🙂

Kas žmonės daro pirtyje

Šiuolaikiniai žmonės dažniausiai naudoja chemijos vaistų preparatus, pamiršo, kad kūnas turi didelį resursą atsistatymui.Vis dėlto, kai kurios būsenos šiai procedūrai yra draudžiami. Kvėpavimo takai dėl sąlyčio su karštu oru valosi, kraujo cirkuliacija plaučiuose padidėja, kraujas gauna daugiau deguonies. Tuo pačiu metu, pirtis yra rimta pakrova, todėl žmonės, kurie serga sunkia astma, aktyvą tuberkuliozė, neturėtų eiti į pirtį. Tai liečia ir tuos, kurioms paūmėja lėtinės ligos bronchų ir plaučių sistemos.

Yra žmonės kuriam patinka ne tik atsipalaiduoti pirtyje, bet ir užimti sportui. Pavyzdžiui sportuoti. Kažkas ima bokso pirštinės ir pradeda boksotis su draugais.

Pirtį atneša naudą ne tik raumenims, bet ir sąnariams, jie tampa judresni. Sustiprintas sąnarių skysčio pasikeitimas, daro juos mažiau skausmingų, bet tuo artrito paūmėjimų garo kambaryje būti negalima. Procedūros metu, inkstai ilsėsi, nes jų funkcijos prisiima intensyvus prakaitavimas. Bet geriau ne žaisti su ugnimi kai žinai viskas apie pirtį, jei yra sunki liga, šių organų ar akmenlige.

viskas apie pirtį ir kaip reikia garintis

Tas pats taikoma ir kepenims: pirtis padeda iškraustyti jų, tačiau cirozė ir sunkus kepenų uždegimas pirčių apsilankymui laikomas kontraindikaciją. Aukšta temperatūra turi teigiamą poveikį žarnyno florai, bet, vėlgi, su žarnyno opa ir išsekimą į pirtį jums negalima. Odos ligos taip pat yra aplankymo kliūtis; virusinės, grybelinės odos ligos, niežas, pūliuojančiu išbėrimų, sklerodermija, ir iš esmės visas ūmus odos ligų, kelias į pirtį yra uždarytas.

Viskas apie pirtį ir garo kambarį

Į garo kambary neturėtų eiti tie, kurie turi karščiavimą, ar kurių iš ūmios infekcijos rūšies ligų, turi piktybinį naviką. Bokso maišas irgi ne pats geriausias dalykas kuri galima pastovent į šita kambari. Glaukoma, epilepsija, psichopatija, psichozė, sutrikusios skydliaukės funkcijos, sunki diabeto forma, taip pat yra įtrauktį į pirčių apsilankymo kontraindikacijų sąrašą. Su atsargumo į pirtį reikia eit kuriem virš šešiasdešimt metų, ar kurie neseniai buvo operuoti.Šiandien mes truputi sužinojom apie parodymų ir kontraindikacijų pirties apsilankymui.